مراقبت از مو, بدون سولفات

شامپو خشک و نحوه استفاده از آن

شامپو خشک

نحوه استفاده از شامپو خشک

شامپو خشک محصولی برای جذب کثیفی، چربی و چربی پوست سر شما بدون شستشو است. بسیاری از افراد از آن برای شاداب کردن موهای خود پس از ورزش، رفت و آمدهای مرطوب، افزایش طول عمر دمیدن و غیره استفاده می کنند. همچنین می تواند برای افراد دارای معلولیتی که برای دوش گرفتن بدون کمک به سختی دچار هستند، مفید باشد.

شامپو خشک به شما راهی عالی برای حفظ شادابی موهایتان در بین شامپو معمولی با شستشو می دهد. هنگامی که شامپوی خشک را به روش صحیح استفاده می کنید، می توانید از مشکلاتی مانند خارش پوست سر یا موهای کدر جلوگیری کنید. در اینجا چیزی است که متخصصان پوست توصیه می کنند:

از شامپو خشک خریداری شده در فروشگاه به جای نسخه خانگی استفاده کنید. ممکن است افرادی را در شبکه های اجتماعی دیده باشید که به شما نشان می دهند چگونه شامپو خشک خود را درست می کنند. نشاسته ذرت، پودر کاکائو و جوش شیرین ترکیبات رایج این محصولات خانگی هستند. اینها باعث از بین رفتن سلامت مو و پوست کف سرتان می شود.

شامپوی خشک را انتخاب کنید که برای رنگ و نوع موهای شما (مانند چرب، خشک یا مجعد) فرموله شده است. شامپوهای خشک فرموله شده برای انواع مو و رنگ های مختلف را خواهید یافت.

هنگام استفاده از یک شامپو خشک جدید، همچنین می خواهید متوجه شوید که موها و پوست سر خود پس از استفاده از آن چه احساسی دارند. اگر مو یا پوست سر شما به جای شادابی خشک می شود، شامپوی خشک و بدون عطر پیدا کنید. مطمئن شوید که برای نوع و رنگ موهای شما نیز فرموله شده است.

( انواع شامپو خشک موجود در سایت )
شامپو خشک

مقدار کمی را فقط در جایی که نیاز دارید استفاده کنید. شامپوی خشک روغن اضافی را جذب می‌کند، بنابراین فقط باید آن را در جایی که موهایتان احساس می‌کنید چرب است، استفاده کنید. «از روی پوست سر خود شروع کنید، استفاده از این محصول به صورت کم‌کم به شما کمک می‌کند تا ظاهری که می‌خواهید داشته باشید.

اگر موهایتان همچنان چرب است، می توانید مقدار بیشتری استفاده کنید. اگر بیش از حد استفاده کنید، موهای شما خشک، سفت و شکننده می شود. همچنین ممکن است ذرات شامپوی خشک را در موهای خود مشاهده کنید یا پوست سرتان تحریک شده باشد.

محصول را به طور یکنواخت روی پوست سر خود پخش کنید، اجازه دهید به مدت زمانی که در جهات مشخص شده روی پوست سر شما بماند و آن را با برس (یا شانه) خارج کنید. هنگامی که شامپوی خشک را برس می زنید یا شانه می زنید، روغن آن را از بین می برد.

«اگر شامپوی خشک را برای مدت طولانی‌تر از زمان تجویز شده روی پوست بگذارید، هیچ اتفاق بدی نمی‌افتد. شما فقط بهترین نتایج را نخواهید داشت.”

به شستشوی موها با شامپو معمولی و آب ادامه دهید. شامپو خشک یک راه سریع برای خلاص شدن از شر چربی بین شامپوهای معمولی است. به این معنی نیست که شستشو با شامپو و آب معمولی جایگزین شود، که تنها راه تمیز کردن موهای شماست.

برای حفظ بهداشت، شستن موها با شامپو و آب ضروری است. شما برای کمک به جلوگیری از عفونت، کنترل بو و زیباتر جلوه دادن موهایتان به این موارد نیاز دارید.

«شستن موها (و پوست سر) با شامپو معمولی و آب، سلول‌های مرده پوست، چربی و میکروارگانیسم‌هایی را که تجمع می‌کنند و می‌توانند باعث شوره سر شوند، از بین می‌برد. شامپو کردن با آب همچنین شامپوی خشکی را که می تواند روی پوست سر و موی شما جمع می شود، از بین ببرد.

اگر شامپوی خشک روی موها یا پوست سر شما بماند، می تواند مشکلاتی مانند شکستن مو و ریزش مو ایجاد کند. اگر فقط از شامپوی خشک استفاده کنید و از شامپو زدن با آب صرفنظر کنید، ممکن است به بیماری به نام درماتیت سبورئیک مبتلا شوید. این می تواند باعث ایجاد بثورات خارش دار و پوسته پوسته در پوست سر شما شود.

در حالی که هیچ عدد مشخصی برای چند بار استفاده از شامپو خشک قبل از شستشو با شامپو معمولی و آب وجود ندارد، بهتر است موهای خود را بعد از یک یا دو شامپو خشک بشویید. به این ترتیب، هم از مزایای شامپوی خشک و هم از شستن منظم موهای خود بهره خواهید برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *